Den firem pro fyziku 2016

Dne 26. 4. 2016 v prostorách vestibulu budovy Matematicko – Fyzikální fakulty Univerzity Karlovy (MFF UK) v Tróji proběhl „Den firem pro fyziku.“ Den firem pro fyziku je pořádán v Tróji každoročně a umožňuje prezentaci firem, výzkumných center a ústavů působících v oblasti aplikovaného výzkumu a fyzikálního výzkumu. Je navštěvován studenty nejen z MFF UK, ale i z fakulty Jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) a fakulty elektrotechnické při ČVUT.

V tento den se v prostorách vestibulu budovy MFF UK v Tróji vystřídalo na více než dvě stovky studentů a absolventů u stánků třinácti firem a výzkumných ústavů aktuálně nabízejících volná místa, stáže i kratší časové brigády či spolupráci na projektech.
Dne pro Fyziku se taktéž účastnili zástupci Centra výzkumu Řež s.r.o. (CvŘež), kteří zde měli svůj stánek. Zástupci centra CvŘež mimo prezentaci činnosti společnosti, taktéž seznamovali studenty s nejvýznamnějšími projekty, jako jsou projekt SUSEN a na něj navázaný projekt Výzkum pro SUSEN (R4S). Součástí představení společnosti byla taktéž vizuální prezentace, kde byly návštěvníkům a případným zájemcům představeny jednotlivé témata výzkumu a vývoje spojené s projektem SUSEN, respektive R4S. Návštěvníkům a případným zájemcům byly dále nabídnuty dny otevřených dveří v CVŘež, studijní stáže, kurzy, možnost účasti na vědeckých seminářích, byla probírána možná témata pro studentské práce a v neposlední řadě byla představena a nabídnuta možnost Open access.
Prezentace společnosti CVŘeŽ z tohoto dne je po celý rok volně dostupná na webových stránkách pořadatele, kterým je Career Market MEDICOMP s.r.o. Prezentaci lze nalézt na :stránkách události.